Bamboo S

Kód: 6844.001
Neohodnoceno
Značka: MonPeri
199 Kč
Skladem u dodavatele - dodání do 7 dní
jednorázové pleny 3-6 kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

bambusové jednorázové dětské EKO pleny ve velikosti S 3-6 kg | 25 ks

MonPeri Bamboo - malý krůček pro plenu, velký krok pro planetu.
Přírodní, hypoalergenní, biologicky rozložitelné plenky. Bambus je přírodní, obnovitelný, rychle rostoucí a 100% biologicky rozložitelný materiál. Je přirozeně antibakteriální, prodyšný a hypoalergenní. Má výborné termoregulační vlastnosti, díky kterým rychle odvádí teplo z vnitřku plenky, zabraňuje zapaření a minimalizuje riziko podráždění i u extrémně citlivé dětské pokožky.

Vnitřní jádro plenky obsahuje buničinu bez chloru s certifikátem TCF (totally chlorine free). Pružný zadní lem plenky dokonale obepne tělo dítěte a eliminuje protékání v oblasti zad. Hedvábně měkký a savý materiál v kombinaci s anatomickým střihem, zajistí dětem pohodlí, pocit sucha a bezpečí.

MonPeri Bamboo jsou dermatologicky testované, 100% bez vůně, chloru a toxických, tělu škodlivých látek. O jejich vysoké kvalitě svědčí certifikáty OEKO-TEX®, TCF a SZU. Přírodní materiály použité k výrobě MonPeri Bamboo, se při vhodných podmínkách rozloží v řádech několika měsíců. Díky jedinečnému složení jsou šetrné k dětem i životnímu prostředí.

klíčové vlastnosti
•jednorázové dětské bambusové pleny od české značky MonPeri
•0% parfemace
•0% chloru
•přirozeně antibakteriální, prodyšné a hypoalergenní
•indikátor vlhkosti
•absorpční jádro uzavře vlhkost a zápach
•3D tvarující design
•elastický zadní pas pro maximální pohodlí dítěte
•pružné boční lemy kolem nožiček zabraňují protékání plenky
•výtažek z Aloe Vera pomáhá chránit pokožku před podrážděním
•buničina pochází z šetrně obhospodařovaných lesů s certifikací (FSC)
•buničina bez obsahu chloru s certifikátem TCF (totally chlorine free)

Proč bambusové vlákno?
Bambus je nenáročná rostlina s extrémně krátkou dobou růstu a jeho pěstování má nízký dopad na životní prostředí. Má mnohem lepší vlastnosti než běžné materiály používané pro výrobu netkaných textilií. Tkanina působí na dotek příjemným dojmem, ale zároveň má i skvělé tepelně izolační vlastnosti. Textilie s bambusovým vláknem je díky jeho struktuře vysoce prodyšná a může tak přirozeně dýchat. Bambusový materiál je svými vlastnostmi srovnatelný se syntetickým, jeho absolutní výhodou je však přírodní původ a tedy i lepší vhodnost pro lidské tělo, zejména pak pro alergiky. Bambusové vlákno má až o 60% vyšší savost než třeba bavlna, obsahuje složku, která má přirozené antibakteriální vlastnosti, jenž tyto rostliny chrání před bakteriemi a plísněmi. Přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií a tím zabraňuje vzniku nepříjemných zápachů.

Něco o bambusu.
Bambus je stále zelený dřevnatý travní porost. Největší druhy mohou dorůstat délky až 35 metrů, je všestranně používaný již tisíce let. Jedná se o nejrychleji rostoucí dřeviny na světě. Existuje více než 1600 druhů. Vysoká míra růstu a skutečnost, že bambus může růst v různých klimatických podmínkách, z něj činí udržitelný a všestranný zdroj. Rychlost růstu je závratná, po vyrašení dosáhne bambus své plné výšky za pouhých osm až deset týdnů. Každý výhonek dosáhne dospělosti za tři až pět let. Bambus je tráva, a proto se po posekání regeneruje bez nutnosti opětovné výsadby, čímž se výrazně snižuje dopad na životní prostředí. Rostliny bambusu fixují více CO2 a generují až o 35% více kyslíku než stromy. Díky svému rychlému růstu, může bambus zpomalit odlesňování a poskytnout alternativní přírodní zdroj. Díky tomu, že není po sklizni bambusu nutná opětovná výsadba, snižuje se eroze půdy. Bambus je v půdě biologicky odbouratelný mikroorganismy a slunečním světlem. Při pěstování se nepoužívají pesticidy ani hnojiva, obsahuje totiž látku zvanou „bamboo-kun“, antimikrobiální látku, která dává rostlině přirozenou odolnost vůči napadení škůdci a houbami.

•video##https://www.youtube.com/watch?v=Gch8T9LgTD4#000005#

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: